Święto Chleba i Piernika

Informacje o imprezach branżowych
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Święto Chleba i Piernika

Post autor: admin » wt maja 26, 2015 7:53 am

W dniach 28-30 sierpnia, już po raz drugi w Jaworze odbędzie się Święto Chleba i Piernika. Jest ono kontynuacją Międzynarodowych Targów Chleba i okazją do zaprezentowania sztuki piekarskiej i cukierniczej, różnorodnych produktów, smaków oraz metod wypiekania.

Święto Chleba i Piernika ma również charakter wystawienniczy i rzemieślniczy. Integruje środowisko branżowe, tworzy i buduje pozytywne relacje pomiędzy producentami i konsumentami, ukazuje nowoczesne rozwiązania technologiczne w dziedzinie piekarstwa i cukiernictwa, wreszcie promuje wiodące na polskim rynku firmy związane z branżą.

Mistrzowie piekarstwa z całej Polski i z zagranicy będą prezentować swe wypieki, a na stoisku animacji piekarniczych z bliska będzie można się przyjrzeć prawdziwym dziełom sztuki. To właśnie tu powstają wspaniałe bochny, dziesiątki form i setki smaków, wypiekanych od początku do końca na oczach gości.Nie zabraknie atrakcji dla miłośników słodkości, szczególnie dla dzieci. Podczas animacji powstaną niezwykłe torty i ciasta, będzie można nauczyć się je przyozdabiać korzystając z profesjonalnych rozwiązań.

Zapach cynamonu i przypraw zaprowadzi Państwa wprost na stoiska z piernikami, własnoręcznie tworzonymi i ozdabianymi przez uczestników święta. Poznamy receptury z XVI w. i współczesne i spróbujemy wypieków o finezyjnych kształtach i wybornym smaku.

Wszystkich piekarzy i cukierników zapraszamy już dziś do wzięcia udziału w konkursie na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą więcej. Dzieła będzie można podziwiać na wystawie, a także głosować na najpiękniejsze. Przed nami również kolejna edycja konkursu na „Piekarza Roku” więcej. Poznamy najlepszego rzemieślnika w kraju, którego warto wyróżnić i promować.

Strona: http://www.schip.jawor.pl/

Źródło: http://ppic.pl/swieto-chleba-i-piernika.html

ODPOWIEDZ