Targi iba - tam trzeba być!

Informacje o imprezach branżowych
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Targi iba - tam trzeba być!

Post autor: admin » czw lip 02, 2015 12:31 pm

Odbywające się co 3 lata targi iba są najważniejszym wydarzeniem branży piekarskiej i cukierniczej na świecie. Oferują bardzo szerokie spektrum produktów, usług, trendów i inspiracji, gromadząc ogromną rzeszę wystawców i tysiące zwiedzających.

W dniach 12-17 września br. na terenach targowych w Monachium zaprezentuje się niemal 1300 wystawców z ponad 50 krajów, którzy w 12 halach (na imponującej powierzchni ponad 130 tys. m2) przedstawią ofertę obejmującą maszyny i urządzenia piekarskie i cukiernicze, drobny sprzęt, surowce, półprodukty, dekoracje, opakowania, usługi, urządzenia laboratoryjne i pomiarowe, wyposażenie sklepów i kawiarni, urządzenia czyszczące, a także surowce i maszyny do produkcji lodów i makaronu. Wbrew obiegowej opinii, iba to targi nie tylko dla dużych zakładów przemysłowych. Wiele nowości i inspiracji znajdują na nich również przedstawiciele małych i średnich firm rzemieślniczych. Dlatego nie tylko warto, ale wręcz trzeba odwiedzić te największe i najważniejsze targi branżowe. Organizatorzy spodziewają się w ciągu 6 dni aż 80 tys. fachowców z całego świata. Warto dodać, że goście z Polski znajdują się w czołówce zagranicznych zwiedzających (1636 osób w 2012 r.).

Jeśli kogoś interesują nowości na rynku urządzeń i surowców, jeśli chce się dowiedzieć, jak odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na produkty bezglutenowe, wegańskie i bez laktozy albo jaka jest przyszłość produktów bio – warto, by poszukał odpowiedzi właśnie na targach iba.

Co warto zobaczyć?

- iba-Summit – bardzo ciekawy międzynarodowy kongres piekarski 11.09 (odpłatny, wymagana rejestracja)

- Coffee World – w hali A4 poświęconej kawie codziennie będą pokazy i wykłady nt. kawy specjalnie dla piekarzy i cukierników

- Snack TrendS – w hali B3 bogata oferta i codzienne pokazy dla producentów przekąsek (trendy, wyposażenie, systemy transportu itp.)

- Opakowania – w hali B1 znajdziemy wszystko od opakowań jednorazowych po maszyny do pakowania i etykietowania

- iba Forum – w hali B3 najciekawsze informacje o piekarstwie i cukiernictwie – codzienne seminaria, dyskusje, prezentacje

- iba-UIBC-cup – w hali B3 międzynarodowy konkurs dla piekarzy (12-14.09) i cukierników (16-17.09)

- Dzień Niemieckich Piekarzy (13.09) i Cukierników (14.09)

- iba-Oktoberfestzelt – obok hali B6 specjalny namiot dla amatorów piwa.

Na targach zobaczymy oczywiście polskich wystawców, zarówno w samodzielnych stoiskach, jak i w firmach, których są przedstawicielami. Warto skorzystać z informacji podanych na stronie internetowej targów i dobrze zaplanować pobyt, by jak najlepiej wykorzystać okazję do zapoznania się z nowościami i trendami. Polecamy również odwiedzić monachijskie piekarnie, by i tam poszukać inspiracji. Kolejna taka okazja będzie dopiero za 3 lata.

Targi będą czynne w dniach 12-17 września w godz. 9.30-18 (ostatniego dnia do 17).

Cena biletów (online taniej!): 1-dniowy: 48 (39) euro, 2-dniowy: 68 (58) euro, 6-dniowy: 99 (89) euro.

Źródło: http://ppic.pl/targi-iba-tam-trzeba-byc.html

ODPOWIEDZ