Dzień Chleba w Staszowie

Informacje o imprezach branżowych
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Dzień Chleba w Staszowie

Post autor: admin » śr lip 13, 2016 7:32 am

Staszowski Ośrodek Kultury corocznie pod koniec lata akcentuje tradycje związane z wypiekiem chleba, ukazuje trud pracy rolników, promuje produkty lokalne, rękodzieło artystyczne, zwraca uwagę na obyczajowość i kulturę naszych przodków. Wszystkie te zadania realizowane będą w bieżącym roku podczas imprezy plenerowej pod nazwą „Dzień Chleba – smaki naszych dziadków”, która odbędzie się 21 sierpnia w Parku Rekreacyjno-Sportowym „Zalew nad Czarną”. Wydarzenie to połączone będzie ze Świętem Plonów – dożynkami miejsko-gminnymi.

Dzień Chleba oraz dożynki to wspaniała lekcja historii dla młodszego pokolenia – ukażą tradycje dawnej wsi – jadło, zawody, narzędzia pracy na roli i w zagrodzie itp. Nie zabranie także akcentów estradowych i rozrywkowych. Wystąpi m.in. Zespół ludowy „Rokiczanka”, rockowy „Wanda i Banda”. Satyryk i parodysta Jerzy Kryszak, a w godzinach wieczornych Zespół „Strachy na Lachy”. Odbędzie się pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Standard”. Pamiętamy również o najmłodszych, na których czekać będzie wiele atrakcji.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez wojewódzkich i pełni doskonałą funkcję promocyjną Ziemi Staszowskiej i Świętokrzyskiej.

Nasza redakcja jest Patronem Medianym wydarzenia.

Źródło: http://ppic.pl/dzien-chleba-w-staszowie.html

Plan święta znajduje się na stronie http://dzienchleba.staszow.com/

ODPOWIEDZ