Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Słodki rekord pobity!

Impreza, relacje, zapowiedzi, zaproszenia
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Słodki rekord pobity!

Post autor: admin » wt wrz 26, 2017 7:39 am

No i stało się! Kolejna edycja Święta Chleb i Piernika w Jaworze, najbardziej smakowitej i aromatycznej imprezy na Dolnym Śląsku, przeszła do historii. W tym roku na jaworskim rynku pojawiło się ponad stu wystawców.

Wielkie, trzydniowe świętowanie w ostatni weekend wakacji była okazją do spotkania z mistrzami piekarnictwa i cukiernictwa, posmakowania wybornych chlebów i ciast oraz wyśmienitej zabawy.

O Jaworze znów stało się głośno, a to za sprawą rekordowego wypieku – najdłuższego piernika w Polsce, który w tym roku osiągnął długość 51 m i 40 cm oraz ważył 1600 kg. Jego autor, jaworski mistrz piekarnictwa Stanisław Furtak, przyznał, że było to niełatwe zadanie i wymagało solidnego przygotowania przez cały zespół z firmy „Martex”. Piernik był o wiele dłuższy niż w ubiegłym roku, ale równie smaczny i słodki, co zostało jednomyślnie potwierdzone przez wszystkich konsumentów. Do jego przygotowania potrzebne był aż 4 tysiące jaj, 170 kg miodu, 170 kg śmietany, 170 kg oleju, 290 kg mąki pszennej, 700 kg powideł śliwkowych, 17 kg słodowego ekstraktu jęczmiennego, 2,5 kg sody oraz 300 kg czekolady.

Pełną treść przeczytasz na stronie http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/S ... -4051.html

ODPOWIEDZ