Emulgatory estryfikowane kwasem i 23 składniki

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Emulgatory estryfikowane kwasem i 23 składniki

Post autor: admin » czw cze 07, 2018 9:51 am

Emulgatory estryfikowane kwasem i 23 składniki. Bułka tarta pobiła rekord Polski.

Teoretycznie bułka tarta mogłaby zawierać tylko pięć składników: mąkę, drożdże, słód, sól i wodę. Jednak produkt marki własnej jednej z sieci handlowych prawdopodobnie pobił rekord Polski w skomplikowaniu składu. Doliczyliśmy się 25 składników.

Myślałem, że kupuję bułkę tartą , a otrzymałem mieszankę substancji, która po dodaniu węgla powinna wystarczyć do stworzenia nowego wszechświata - pisze na Twitterze zaskoczony klient. Faktycznie skład pozornie prostego produktu zawiera szereg niespodzianek.

Razem z ekspertem od chemii spożywczej postanowiliśmy rozszyfrować etykietę. Zadania podjął się Mateusz Kowalewski, prezes firmy Hortimex, działającej od lat na rynku dodatków do żywności. - Żaden z wymienionych składników składników nie jest szkodliwy - ocenia ekspert w rozmowie z WP. - Skład mógłby być prostszy. To, co siedzi w bułce tartej, praktycznie zależy do składu surowca, wypieczonych wcześniej suchych bułek. Zapewne w tym przypadku producent używał pieczywa wyprodukowanego na margarynie, z gotowej mieszanki piekarniczej - dodaje prezes firmy Hortimex.

Pełną treść artykułu przeczytasz na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/emulgatory-est ... 015291009a

ODPOWIEDZ