Znak towarowy (R)

Perspektywy, przewodniki
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Znak towarowy (R)

Post autor: admin » pt lut 25, 2005 3:07 pm

Znak towarowy (R)

Wielu z nas od zawsze zajmuje się wypiekiem pieczywa czy produkcją wyrobów cukierniczych. Dużo czasu poświęcamy na wymyślenie czegoś nowego, smacznego i wyjątkowego – czegoś, co skutecznie tra? w gusta naszych odbiorców. Poszukujemy nie tylko oryginalnej technologii, ale i oryginalnej nazwy dla nowości. Jednak ilu z nas przy tej okazji zastanawia się nad kolejnym krokiem – skutecznym zabezpieczeniem naszego produktu i jego nazwy przed konkurencją? Ilu z nas zauważa, jak bezcenną wartością może być gra?ka opakowań czy nazwa ?rmy? Niewielu, bardzo niewielu...

Czy to oznacza, że nie ma potrzeby zainteresowania się tematem ochrony własności intelektualnej w naszych firmach? Absolutnie NIE!

Wystarczy wejść na stronę internetową Urzędu Patentowego RP i przekonać się o nieprawdopodobnym wzroście zainteresowania kwestią ochrony własności przemysłowej od chwili naszej akcesji do UE. Kilkadziesiąt zgłoszonych do ochrony... chlebów najlepiej świadczy o tym, że nasi koledzy (choć nieliczni), już dziś zabezpieczyli swe prawa do produkcji oryginalnych wyrobów. Warto w tym miejscu dodać, że ochrona przemysłowej wartości intelektualnej w Europie jest zjawiskiem powszechnym i wszechobecnym.

Zanim przedstawię sposób, w jaki, bez zbędnych kosztów, można zarejestrować, a tym samym ochronić, Państwa pierniki, ciastka czy pieczywo przed innymi uczestnikami rynku – kilka zdań wstępu.

Nie tylko początkującemu przedsiębiorcy, ale i staremu rzemieślnikowi może się wydawać, iż nie ma nic prostszego, niż wybór nazwy ?rmy czy produktu, bądź szaty gra?cznej opakowania. Nic bardziej mylnego! Dobór tych oznaczeń wymaga od nas szczególnej ostrożności, między innymi dlatego, że mogą one później kolidować z nazwami zarejestrowanymi przez innych uczestników rynku jako znaki towarowe.

<a href="/gfx/forum/pdf/znak _towarowy_art.pdf">pełna treść dokumentu ...</a>

ODPOWIEDZ