Panowie może trochę inaczej

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
Sławoj Andrzej

Panowie może trochę inaczej

Post autor: Sławoj Andrzej » sob maja 08, 2004 6:58 am

Świetna sprawa to Forum niech się rozwija jak i nasze Ogólnopolskie Porozumienie Piekarzy i Cukierników!
Przechodząc do naszych problemów wielokrotnie podnoszonych na różnych spotkaniach Nieuczciwych i Nieprzemyślanych decycji cenowych na pieczywo czy ciastka.Mam pomysł jak załatwić częściowo problem.Wstrzymajcie koledzy płatności za surowce /mąka,cukier/ na okres ok.60 dni.Co to da? Wyjdzie prawda o naszych "dampingowych kolegach"!.Bo nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę,że szybko i w normalnych terminach regulując należne płatności waszym dostawcą /młynom,hurtowniom/ TO MY wspieramy naszą nieuczciwą konkurencję!Proszę pamiętać /sprawdziłem to /dając chleb po 90 gr otrzymują oni od sieci pieniądze po 30-45 dniach,a kredytują się płacąc za surowce po...90,120 dniach. Terminy zapłat ciągle im się przedłuzają.Młyny ,hurtownie,aby zachować płynność naciskają na szybsze płatności ...ale w stosunku do nas płacących normalnie.CZYLI TO TY KOLEGO KREDYTUJESZ NASZĄ WEWNĘTRZNĄ NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĘ!
REASUMUJĄC ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ DO SWEGO DOSTAWCY I DOMAGAJ SIĘ 60-90 DNI TERMINU PŁATNOŚCI ,A DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ O SWYM NIEUCZIWYM I DAMPINGOWYM KOLEDZE.KTÓRY SAM DOŁUJĄC SWĄ FIRMĘ DOŁUJE I TWĄ PIEKARNIĘ CZY CUKIERNIĘ .Pozdrawiam z Zamościa[/i]

cukiernik

to dobra i prosta podpowiedź

Post autor: cukiernik » pn maja 10, 2004 8:23 pm

Zapewne czytają nasze Forum nasi dostawcy Panie i Panowie pomóżcie nam,a przede wszystkim SOBIE i nawet anonimowo napiszcie pare słów ,a przede wszystkim podajcie cyfry i wysokość długów po stronie waszych odbiorców cukieni,piekarni.Ja podpowiadam jeszcze bez nazwy cukiernię z Łodzi i drożdżówkę za 45 gr! .Ma zadłużenie w znanej firmowanej w logo forum hurtowni na kwotę 85 tys.pln .Od stycznia dług wzrósł 300%.I tu już jedno wyjaśnienie nieuczciwej konkurencji.DZIĘKI ZA INICJATYWĘ OPP!

Gość

Post autor: Gość » sob sie 07, 2004 2:48 pm

Witam
Nie widzę większego sensu w przedłuzaniu terminów płatnościOwszem,
jest to wygodne,ale tylko wtedy gdy ma się naddatek pieniędzy,bo obracając nimi mozna wypracować dodatkowy zysk.Jeżeli hurtowni bardzo na nas zależy,a tak przecież powinno być,to możemy wynegocjować dłuższe terminy płatności,ale to jest tylko ratowanie własnego tyłka,odłozenie w czasie tego co i tak musi nastąpić.Przecież nie myślicie Panowie o niepłaceniu?Dla mnie to żadna róznica ,czy w sierpniu zapłacę fakturę
za towar z maja,czy z sierpnia.Nie widzę korzyści.Płacąc od ręki mam ten
komfort psychiczny,że nic nade mną nie wisi,że nie mam zadnych długów
i każda następna gotówka jest na plusie i nie kołaczą mi się po głowie
mysli o wiszącym długu.

Panie Sławoj.Może Pan trochę przybliżyć swój sposób myslenia?

Andrzej Gondek

sławoj

odpowiedź

Post autor: sławoj » wt sie 17, 2004 9:18 am

Anonymous pisze:Witam
Nie widzę większego sensu w przedłuzaniu terminów płatnościOwszem,
jest to wygodne,ale tylko wtedy gdy ma się naddatek pieniędzy,bo obracając nimi mozna wypracować dodatkowy zysk.Jeżeli hurtowni bardzo na nas zależy,a tak przecież powinno być,to możemy wynegocjować dłuższe terminy płatności,ale to jest tylko ratowanie własnego tyłka,odłozenie w czasie tego co i tak musi nastąpić.Przecież nie myślicie Panowie o niepłaceniu?Dla mnie to żadna róznica ,czy w sierpniu zapłacę fakturę
za towar z maja,czy z sierpnia.Nie widzę korzyści.Płacąc od ręki mam ten
komfort psychiczny,że nic nade mną nie wisi,że nie mam zadnych długów
i każda następna gotówka jest na plusie i nie kołaczą mi się po głowie
mysli o wiszącym długu.

Panie Sławoj.Może Pan trochę przybliżyć swój sposób myslenia?
Krótko mówiąc liczę,że "koledzy dampingowcy" stracą płynność zmuszeni przez swych dostawców surowców do szbszych terminów płatności,bo sieci handlowe nie przyspieszą zapłaty za dostawę pieczywa.tyle i aż tyle.Przy czym zgadzam sie z Panem ,że to duzy komfort nie mysleć o zaległych wymagalnych płatnościach za faktury .Serdecznie pozdrawiam Sławoj
Andrzej Gondek

ODPOWIEDZ