Stymulowanie rozwoju firm branży piekarniczej - RAPORT

Regiony, targi, ceny pieczywa, sytuacja rynkowa
admin
Site Admin
Kontakt:

Stymulowanie rozwoju firm branży piekarniczej - RAPORT

Post autor: admin » śr maja 25, 2005 3:58 pm

Pierwszy raport

Grupa przedsiębiorstw uczestniczących w projekcie:

Z szacunków wynika, że w Polsce zarejestrowanych jest ponad 11 tysięcy piekarni, z czego większość (aż ponad 80%) zatrudnia kilku pracowników, czyli że są to mikro-piekarnie.Najważniejszymi kryteriami były: wielkość obrotów, wielkość zatrudnienia, przyznane nagrody i wyróżnienia, bogactwo oferty oraz rozpoznawalność firmy na rynku (marki). Nie dla wszystkich piekarni udało się ocenić wszystkie wymienione czynniki. W związku z tym im większa liczba czynników były znana oraz ich ocena wyższa, tym lepszą punktację uzyskiwała piekarnia.

Wysłał zaproszenie do udziału w projekcie do 110 piekarni. W trakcie pierwszego kontaktu telefonicznego z piekarniami, niektóre piekarnie proponowały, żeby ilość zaproszonych firm zwiększyła się do 116.

W sumie, 95 piekarni wyraziło zgodę na udział w projekcie, a 21 nie było zainteresowanych nawiązaniem współpracy. Większość piekarni, które jej odmówiły stanowiły małe podmioty (od kilku do kilkunastu pracowników). Główne przyczyny odmowy współpracy to:

· brak czasu (8 piekarni),

· w firmie przeprowadzana jest reorganizacja i/lub brakuje kadry (5 piekarni);

· realizują podobne przedsięwzięcie i na razie nie chcą zaangażować się w ten projekt (4 piekarnie);

· nie widzą sensu projektu (4 piekarnie).

<a href="/gfx/forum/pdf/raport_branzy_2005.pdf" target="_blank">Pełna treść raportu ...</a>

Leon Piórkowski

jestem w szoku!

Post autor: Leon Piórkowski » pt maja 27, 2005 5:57 am

nie zdawałem sobie sprawy ze skali problemu! jestem w szoku.
Ciekawe czy ktokolwiek przeczyta ten Raport oprócz nas piekarzy .Ja deklaruję dotarcie z nim do kilku...polityków .Prosba i apel Koledzy zróbcie to samo ! A do Pana Czekaja z Krakowa dziekuję za wspaniałe rzeczy,które Pan robi i znając Pana zacięcie może MEDIA to kupią Panie Czekaj ,może kupią?

krystian słaboń

no ,cóż...

Post autor: krystian słaboń » sob maja 28, 2005 10:22 am

Obawiam sie Panowie ,że to krzyk lwa na pustyni!
Jak na dłoni widać,iż model włoski gospodarki to jest to do czego z błogosławieństwem dycydentów ZMIERZAMY! A ,ze POLAK POTRAFI to za 2-4 lata Włosi będą od nas czerpać wzory:
JAK?
Gdzie?
Kiedy ?
Zrobić biznes nie dzieląc sie z fiskusem nawet jednym EURO/będziemy w jego strefie zapewne/
Dlaczego tak będzie? Zobaczycie już niedługo na listy wyborcze od lewa do prawa kto chce i będzie zasiadał w ławach sejmowych!Oni nie mają pojęcia o gospodarce o polityce fiskalnej i wogóle o czym my mówimy...
Mimo wszystko wielkie dzięki dla Pana Panie Kazimierzu jestem od lat pełen podziwu za to co Pan robi dla nas piekarzy ,a styl w jakim Pan potrafi zwerbalizować problemy ,aż chce się zapytać Pan nie chce do Sejmu ?Gdybym miał tu w Olsztynie takiego faceta to wspólnie z kilkoma o podobnym podejściu kolegów zrobiłym Panu skuteczną kampanie wyborczę ! A tak serdecznie pozdrawiam brać piekarską i Pana osobiście.
Krystian Słaboń

ODPOWIEDZ