CHLEB DLA SERCA

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

CHLEB DLA SERCA

Post autor: admin » pt gru 02, 2005 4:42 pm

<center>
<img src="http://opp.pl/gfx/1stpage/serce.gif">
W dobrych sklepach spożywczych

Kupując "CHLEB DLA SERCA" dbasz o swoje zdrowie i wspierasz Program Budowy "Polskiego Sztucznego Serca" realizowany przez Instytut Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.
</center>

Chleb i sposób wytwarzania opracowane zostały wg wytycznych i na zlecenie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, oraz przy współpracy ze specjalistami Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Produkowany jest wyłącznie ze składników naturalnych - mąka żytnia, mąka pszenna oraz mąka i płatki z nasion amaranthusa (polska nazwa szarłat &#8211; zboża o niezwykłych walorach odżywczych), specjalne drożdże kwasolubne.

&#8222;CHLEB DLA SERCA&#8221; produkowany jest tylko w piekarniach partnerskich, gwarantujących najwyższą jakość według tradycyjnej polskiej metody, opartej na wielofazowej fermentacji ciasta na naturalnym zakwasie piekarskim.

<center>
&#8222;CHLEB DLA SERCA zawiera SKWALEN&#8221; jest pełen składników odżywczych i substancji
korzystnie oddziaływujących na zdrowie.


Co to jest SKWALEN ?
</center>

SKWALEN - to fascynujący związek, zawarty w mące i płatkach z nasion Amaranthusa który:

a. ma wpływ na regulację syntezy cholesterolu,
b. wspomaga usuwanie z organizmu człowieka trucizn pochodzenia przemysłowego,
c. aktywizuje i przedłuża życie komórek,
d. wzmacnia organizm i pomaga w usuwaniu objawów przemęczenia fizycznego i umysłowego,
e. jest nieodzowny w tworzeniu w organizmie m.in. hormonów płciowych, prowitaminy D, kwasów żółciowych,
f. wzmacnia skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Jest to więc substancja odgrywająca ważną rolę w wielu procesach życiowych człowieka, którą lekarze i dietetycy szczególnie zalecają w żywieniu osób aktywnych zawodowo, sportowców, kobiet ciężarnych, rekonwalescentów a także osób starszych.

Wyjątkowo wysoka zawartość skwalenu (20-22 mg w 100g chleba) powoduje, że przy dziennym spożyciu 250 gram "Chleba dla serca", dostarczamy do organizmu około 52,5 mg skwalenu - ilość porównywalną do tej, którą spożywają ludzie w diecie śródziemnomorskiej, bogatej w olej z oliwek &#8211; produktu o wysokiej zawartości skwalenu.

Badania wykonane w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A. oraz w Zakładzie Analizy i Oceny Jakości Żywności Wydziału Nauk o Żywienia Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie wykazały, że chleb ten zawiera, poza wyjątkowo wysoką zawartością SKWALENU; nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, Omega 6, Omega 9, witaminy z grupy B i E; białko o dobrej strawności i przyswajalności; błonnik, żelazo, magnez.

Amaranthus (polska nazwa szarłat)

Święta roślina Inków i Azteków, jedna z najstarszych roślin uprawnych świata. Dzisiaj, uprawiana jest już w Europie i w Polsce. Często nazywana jest zbożem XXI wieku. To w niej upatruje się ogromnych możliwości stosowania w profilaktyce zdrowotnej oraz w zaspokojeniu potrzeb żywnościowych świata.

Zawiera:
1. Wartościowe i łatwo przyswajalne białko,
2. Szczególnie cenne lipidy - nasiona amaranthusa zawierają około 7-7,5% oleju, w którym rozpuszczone są bardzo ważne dla zdrowia ludzkiego substancje - głównie skwalen ( 6-6,3% ). W organiźmie ludzkim skwalen jest jednym z produktów przejściowych w wewnętrznej syntezie cholesterolu. Szczególną rolę odgrywa skwalen jako składnik lipidów chroniących skórę ludzką przed działaniem czynników agresywnych, powodujących jej przedwczesne starzenie się. Stanowi również filtr pochłaniający bardzo niebezpieczne promieniowanie ultrafioletowe. Zawartość skwalenu w oleju amaranthusowym jest ok. 10-krotnie większa niż w oleju z oliwek (0,6%). Znaczące ilości witamin z grupy B i E - wzmacniające biologiczną sprawność organizmu człowieka.
3. Dużą zawartość błonnika, żelaza, magnezu i fosforu.
Wysoka wartość odżywcza nasion spowodowała, że amaranthus zagościł na naszych stołach nie tylko jako produkt odżywczy, ale też żywność o walorach wysoce pro-zdrowotnych.

<center>
<img src="http://opp.pl/gfx/1stpage/pss.gif">

Implantacja lub przeszczep serca niezbędne są w przypadku całkowitej jego niewydolności. Aż w 70%-80% przyczyną tego stanu rzeczy są powikłania po zapaleniu płuc, grypie, anginie, na co może być narażony każdy bez względu na płeć i wiek.

Główne cele kampanii POLSKIE SZTUCZNE SERCE to:
</center>

1. SZTUCZNE SERCE - możliwie najkrótszym czasie pozyskanie 25mln. PLN, doprowadzenie do rozpoczęcia seryjnej produkcji sztucznych serc i wdrożenia do powszechnej praktyki klinicznej w polskich szpitalach.
2. ZDROWY STYL ŻYCIA - Promowanie aktywnego, zdrowego trybu życia, racjonalnego odżywiania się i uprawiania sportów jako najskuteczniejszej profilaktyki zdrowotnej, również w zakresie chorób serca.

<center>MOŻESZ FUNDACJĘ WSPIERAĆ NA WIELE SPOSOBÓW</center>

1% podatku dochodowego os. fizycznej;

SMS nr 7511- z hasłem SERCE

Wpłata na konto Inteligo nr 50102055581111777733337777

<center>
KORZYSTAJĄC Z PRODUKTÓW NASZYCH PARTNERÓW WSPIERASZ PSS

&#8222;CHLEB DLA SERCA&#8221; realizowany jest w oparciu o współpracę kilku organizacji i instytucji, które wnoszą weń nieoceniony wkład i bardzo wiele zaangażowania i serca:


</center>

Loga i podpisy:

<center>
Główne logo
GRUPA GOSPODARCZA FUNDACJI ROZWOJU KARDIOCHIRURGII
Koordynacja przedsięwzięcia


ZWIAZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO
Patronat

SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO
w Warszawie
oceny, badania i wdrożenia wyników badań

LESAFFRE BIO CORPORATION
Sponsor badań
Producent kwasolubnych drożdży

CECH PIEKARZY W WARSZAWIE
receptura

STOWARZYSZENIE RZEMIEŚLNIKÓW
PIEKARSTWA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
PIERKARNIE
na terenie całej Polski
Wybrane, rekomendowane jako najsolidniejsze i wytwarzające najlepsze pieczywo

AMBASADOR 92
Koordynacja logistyki dostaw

www.sztuczneserce.pl
</center>

ODPOWIEDZ