na naukę nigdy nie jest za późno!

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
czytelnik

na naukę nigdy nie jest za późno!

Post autor: czytelnik » pt maja 14, 2004 6:46 am

Panowie piekarze z wielką ciekawością śledzę Waszą aktywność /media/.Chiałoby się powiedzieć dlaczego dopiero teraz ,ale lepiej późno niż wcale!I fajnie ,że to Kraków kocham to miasto z wielu względów /studia,juvenalia i wogóle.../
A teraz do rzeczy .Siłę sieci handlowych to niestety poznacie Państwo dopiero za 2-3 lata!.To lawina ,która w tym okresie przekroczy 50% udziału w rynku!To oni będą decydować o wszystkim ,bo to Oni czy tego chcecie czy nie mają prawdziwego KRÓLA w ręku czyli KLIENTA!Proszę śledzić wydarzenia w Europie np. we Francji gdzie minister finansów /prawdopodobny przyszły Prezydent Francji/chcąc rozkręcić gospodarkę /wzrost 1,4% PKB/,co robi...nawołuję sieci handlowe do spotkania przy okrągłym stole ,aby ułożyć się z nimi co do marż i polityki zakupów! Chce w ten sposób ożywić gospodarkę i to jaką gospodarkę -giganta w zderzeniu z naszą POLSKĄ rachityczną o wielkości 35% samego tylko Okręgu Paryskiego!!! .Niestety nie wróżę Państwu wielkiej przyszłości Boli mnie szczególnie to,że w waszej branży/ostatnie dane GUS-owskie/ zatrudnionych jest 170 tys.pracowników to blisko 30 tys więcej niż na PKP -dotowanej kwotą blisko 3 mld pln .To więcej niż w naszym górnictwie ,które wydało i moje podatkowe pieniądze w astronomicznej kwocie ,bo ponad 25 miliardów strat na przestrzeni ostatnich lat!.Jeżeli dodam do waszej branży masarzy,mleczarzy,młynarzy,no i kupców.To ogarnia mnie przerażenie co do perspektywy dramatycznego zwiększenia bezrobocia!W przytaczanej już Francji proces zdominowania rynku przez sieci trwał blisko 30 lat i był czas,była gospodarka ,był rozwój usług gdzie spokojnie/choć nie zawsze/pracownicy przeszli do innych branż.U nas proces ten będzie skrócony do 8-10 lat i to nasza tragedia w zderzeniu ze słabiutką naszą gospodarką i ubogim społeczeństwem,którego nie stać na wiele usług w tej skali co w Europie!
Nie chcę się już więcej wymądrzać i straszyć /choć jestem pracownikiem samorządowym/.Skończę trochę optymistycznie .Tak jak szybko następuje proces rozwoju sieci .Tak też szybko wzrasta u nas świadomość dobrego ,tradycyjnego modelu jedzenia bez konserwantów,bez chemii,i 155dni terminu przydatności do spożycia mleka czy waszego chleba.I tu wielka szansa również dla Państwa .Artykułujcie ten aspekt.Porzućcie chemię u was wprowadzaną przez... koncerny zachodnie,zapomnijcie o wszelakiej maści konserwantach .Mamy naturalne i czyste produkty rolne bez pescytydów,ddt itd.W sieciach zawsze to będzie ,bo droga do klienta wydłuża się producent-centrum logistyczne-sklep-kupujący! i minimum 30-50 dni termin przydatności.Ja jeśli jest jakikolwiek konserwant omijam go z daleka.A chleb najlepszy chleb kupuję u Pana Stanisława z Dywid i tak będzie zawsze do końca świata i jeszcze jeden dzień.Pozdrawiam Kraków.Pozdrawiam Państwa Piekarzy i dziękuję,za możliwość wypowiedźi na Państwa stronie!Witold

ODPOWIEDZ