A to chleb za ... 35 pln!

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

A to chleb za ... 35 pln!

Post autor: admin » czw sie 10, 2006 1:12 pm

Tanie loty do Anglii stały się dla Polaków okazją do pomnażania zysków. Przewożą na Wyspy po kilkanaście kartonów papierosów i pokątnie je tam sprzedają ze sporym przebiciem.
Zarabiają po cztery tysiące złotych miesięcznie. Według "Dziennika" takich przemytników może być już nawet kilkuset.
Arek Walczak nigdy nie narzeka na brak pieniędzy, choć jest bezrobotny. Miesięcznie zarabia tyle, ile osoba na eksponowanym stanowisku w dobrej firmie - przynajmniej cztery tysiące złotych na rękę. Żyje z przewożenia papierosów do Wielkiej Brytanii. Na pomysł wpadł, kiedy przez rok pracował w Londynie jako budowlaniec.
- W Anglii zarabia się dużo, ale życie również jest drogie, dlatego oszczędza się tam na wszystkim, aby przywieźć do kraju jak najwięcej pieniędzy. Za każdym razem, gdy jechaliśmy na Wyspy, każdy z nas brał pełne torby jedzenia i papierosów. Część dla siebie, a większość, by sprzedać. Po kilka takich kursach spostrzegłem, że można na tym zarobić więcej niż na budowie - mówi gazecie.
Dziennikarz rozmawia z Arkiem na warszawskim Okęciu, gdzie akurat kupuje kilka kartonów papierosów. - Znam już strażników w hali odlotów. Dziś na prześwietlaniu jest taki, który nie czepia się, gdy w torbie jest więcej niż jeden przepisowy karton papierosów na osobę - dodaje.
Zabiera ze sobą 20 kartonów. Za bilet na tanie linie do Londynu w obie strony zapłaci w promocji 200 zł. Za każdą paczkę papierosów kosztującą w Polsce 6 zł, w Wielkiej Brytanii dostanie 2,5 funta. Po odliczeniu kosztów na czysto zarobi 1,3 tys. zł - i tyle właśnie przywiezie do domu.
Jak pisze "Dziennik" papierosy to nie jedyny towar, który Polacy wywożą na handel. Coraz więcej osób wozi do Anglii tytoń (legalnie można przewieźć 3 kg).

Polacy sprzedają także pracującym na Wyspach rodakom polskie książki, filmy i jedzenie. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zwykły polski chleb. Jeden bochenek można tam sprzedać nawet za równowartość 35 zł.
<br>źródło: <a href="http://www.pap.com.pl" target="_blank" id=a2>PAP</a>

ODPOWIEDZ