Duży producent pieczywa mrożonego zwiększa moce o 50 proc.

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Duży producent pieczywa mrożonego zwiększa moce o 50 proc.

Post autor: admin » wt maja 27, 2014 9:47 am

Duży producent pieczywa mrożonego zwiększa moce o około 50 proc.

Producent pieczywa mrożonego Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, która w marcu tego roku otworzyła nowy zakład pod Warszawą szacuje, że jej moce produkcyjne zwiększyły się dzięki temu o około 50 proc. Spółka zapewnia, że nowy zakład może być dalej rozbudowywany, jednak ewentualne decyzje w tej kwestii uzależnia od dalszego rozwoju rynku piekarniczego i ekspansji na rynkach zagranicznych.

Jak mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Bartholomeus T'Seyen, członek zarządu Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, nowy zakład został wybudowany nie tylko na potrzeby rynku polskiego, który dla firmy jest najważniejszy , ale również pod kątem eksportu.

- Wartość inwestycji była bardzo duża jak na naszą firmę, ale zarazem bardzo potrzebna, gdyż w roku ubiegłym osiągnęliśmy kres możliwości produkcyjnych w dotychczasowym zakładzie. Dzięki nowej fabryce możemy liczyć na przyrosty o około 50 proc. - mówi.

Bartholomeus T'Seyen nie chciał zdradzić wartości inwestycji, jednak według informacji prasowych mogła ona wynieść 50 mln zł.

- Inwestycja, którą zakończyliśmy, to dla nas wielki krok do przodu. To bardzo duży zakład produkcyjny, który pozwala nam na rozwój. Jesteśmy w stanie, w miarę szybko, powiększać dalej wydajność zakładu w pierwszym etapie tylko instalując nowe linie na wolnej już przygotowanej powierzchni i w kolejnych etapach rozbudowując dalej hale. Infrastruktura zakładu i konstrukcja budynków została specjalnie przygotowana właśnie pod tym kątem - mówi członek zarządu spółki.

- Jesteśmy jednak świadomi, że realizacja tak nakreślonych planów będzie zależała od dalszego rozwoju rynku piekarniczego w Polsce oraz naszych sukcesów sprzedażowych w Europie.
Po 25 latach działalności i z mocną pozycją na rynku piekarniczym, jesteśmy na to przygotowani - dodaje.

Inter Europol Piekarnia Szwajcarska działa jako firma rodzinna. Jest jedną z wiodących firm w Polsce na rynku pieczywa mrożonego. Operuje nie tylko na rynku polskim, ale też na rynkach europejskich, a nawet światowych. Główną gałęzią działalności jest produkcja pieczywa i słodkich wyrobów z ciasta francuskiego w postaci mrożonej. Piekarnia wypieka także wyroby świeże, które dostarcza głównie na rynek warszawski.

Zakład produkcyjny znajduje się od 1999 roku w podwarszawskich Markach. Druga fabryka została wybudowana się w miejscowości Małopole, też koło Warszawy.

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wia ... 01125.html

ODPOWIEDZ