Relacja ze święta chleba Jawor 2014

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Relacja ze święta chleba Jawor 2014

Post autor: admin » czw wrz 04, 2014 12:58 pm

Przez cały weekend nad Jaworem unosił się zapach chleba. Można było kupić gorący chleb prosto z pieca, a także pieczony na mące prosto z Afryki z dodatkiem prażonych pestek łuskanych z melona, czy z mąki orkiszowej, która ponoć gladiatorom przed walką dodawała siły. Zapach i aromat pieczonego chleba przyciągnął gości niemal z całego Dolnego Śląska. Na degustacje chlebów oraz pierników przyjechali mieszkańcy m.in. Legnicy, Chojnowa, Dzierżoniowa, a także Wrocławia. Można było znaleźć tam pieczywo bezglutenowe, bezbiałkowe i dla diabetyków. Swoje wyroby prezentują także goście z Litwy i Ukrainy. Słowem Święto Chleba i Piernika w Jaworze trwało w najlepsze. Podczas Święta chleba i piernika rozstrzygnięto konkurs na "Piekarza Roku". Tytuł ten zdobyła Piekarnia Ciążyńscy z Gostynia.Natomiast w kategorii rzeźby dużej z chleba I miejsce zdobył Kościół Pokoju w Jaworze. Nagrodę publiczności zdobyła rzeźba z chleba zat. Kwiaty Lata wykonana przez Pawła Ciążyńskiego.

Artur Urbański - burmistrz Jawora podkreśla, że na Święcie Chleba i Piernika nie trzeba będzie obejść się smakiem. Arcydzieła z chleba i ciasta będzie można w Jaworze nie tylko oglądać, ale i skosztować. By za dużo w biodra nie poszło - będzie można już dziś się wyskakać podczas koncertów, Gwiazdą dzisiejszego wieczoru będzie Afromental (godz.21.00).

Święto, jakiego w regionie ostatnio nie było. Mowa o Święcie Chleba i Piernika w Jaworze. Szykuje się prawdziwa symfonia smaków i zapachów, a do tego niezapomniane wrażenia estetyczne. Mistrzowie piekarnictwa i cukiernictwa potrafią z chleba i ciasta zrobić prawdziwe arcydzieła! -zapewnia Artur Urbański, burmistrz Jawora.

Oglądaj filmy ze święta na stronie:
http://www.legnica.fm/index.php/41-fakt ... i-piernika

ODPOWIEDZ