Majstersztyk Chleba - poetycki projekt o chlebie

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Majstersztyk Chleba - poetycki projekt o chlebie

Post autor: admin » czw wrz 10, 2015 2:12 pm

Poeta i piekarz Piotr Goszczycki zaprasza do udziału we wspólnym redagowaniu antologii "Majstersztyk Chleba", która będzie zbiorem wierszy i prozy związanych z chlebem.

Czym jest chleb? Z pozoru to proste pytanie ma bardzo złożoną odpowiedź. Chleb jako produkt codziennego spożycia ma kilka tysięcy lat. Jest ciałem Chrystusa, jest świętością, patriotyzmem, tęsknotą, podstawą codziennego pożywienia. Niektórzy pamiętają, jak podczas wojny w chlebie przemycano broń. Czym jest chleb dla Piekarzy, dla Firm go produkujących? Jak wiele mówiło się o szacunku do chleba… Czasy się zmieniły. Dziś chleb jest produktem najczęściej lekceważonym i wyrzucanym do śmietnika.

Dlatego też celem powołanej w tym celu wieloosobowej redakcji jest wydanie antologii pt.: Majstersztyk Chleba. Wydanie publikacji ma na celu wrócenie należytego szacunku dla pokarmu, jakim jest chleb. Chcielibyśmy współczesnemu czytelnikowi pokazać chleb w bardzo wielu odsłonach. Każdy z nas bowiem ma inną gawędę o chlebie: historyczną, wojenną, filozoficzną, religijną, etyczną, wspomnienie z domowego wypieku chleba. Zależy nam, aby Piekarze mogli opowiedzieć o swoim chlebie: o nocach nieprzespanych, o przygodach.

Aby temu sprostać, do dnia 31.10.2015 redakcja antologii pod adresem mailowym majstersztyk.chleba@o2.pl będzie przyjmować zgłoszenia zawierające utwory (poezja, proza, wspomnienia, felietony, sentencje, gawędy), w ilościach kilku wierszy, a także do 1 strony prozy, kilku wspomnień, gawęd oraz krótki biogram, a także dane do kontaktu. Ponadto dla Firm znajdzie się całostronicowe miejsce na publikację logotypu firmy, podstawowych informacji o charakterze i miejscu działalności. Można nazwać to prezentacją.

Po wyborze najlepszych utworów redakcja prześle antologię do obowiązkowej korekty autorskiej. Gwarantujemy publikację 2-3 utworów w zależności od ich długości, a także notkę biograficzną i prezentację Firmy. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Piotr Goszczycki pod adresem majstersztyk.chleba@o2.pl, p_goszczycki@o2.pl. Na FB jest powołana grupa o takiej nazwie.

Wydanie antologii przewidujemy w połowie przyszłego roku. Po wydaniu antologii Majstersztyk chleba istnieje możliwość jej bezpośredniego zakupu po cenie druku, oraz dalszego odsprzedania.

Źródło: http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/id/2769

ODPOWIEDZ