Zatrudnianie pracowników: czy wiesz, ile będą kosztować?

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Zatrudnianie pracowników: czy wiesz, ile będą kosztować?

Post autor: admin » śr lip 13, 2016 7:31 am

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na portalu Wp.money.pl, wyjaśniającym, jakie koszty ponosi przedsiębiorca zatrudniając pracownika, w rozbiciu na różne rodzaje zwieranych umów.
Każdy, głównie początkujący pracodawca musi mieć świadomość, że wynagrodzenie pracownika, to nie jedyny koszt, jaki musi ponieść zatrudniając go. Okazuje się, że czasem o tym zapominają.

„Wysokość kosztów zatrudnienia pracownika może być różna w zależności od formy nawiązanej współpracy. Chodzi głównie o rodzaj umowy, jaką wiążemy się z pracownikiem. To ona definiuje, jaka będzie wysokość składek odprowadzanych do ZUZ, US, NFZ, a także na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Inny będzie koszt zatrudnienia pracownika w przypadku umów o pracę, a inny w przypadku umów cywilnoprawnych, jak niektóre umowy zlecenia czy o dzieło” – podaje portal.

Umowa o pracę jest najbardziej kosztowna, ma jednak swoje plusy. Mianowicie to, że do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorca zaliczy wynagrodzenia brutto i składki ZUS , czyli tę część, którą musi odprowadzić jako pracodawca).

A jak to wygląda przy umowie zleceniu czy np. umowie o dzieło?

Źródło: http://ppic.pl/zatrudnianie-pracownikow ... towac.html

piekarczyk
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 28, 2015 11:00 am

Post autor: piekarczyk » śr lis 16, 2016 4:57 pm

Cenne informacje.

ODPOWIEDZ