Polska eksportuje więcej pieczywa niż wódki

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Polska eksportuje więcej pieczywa niż wódki

Post autor: admin » czw gru 15, 2016 5:16 am

Branża piekarnicza jest jedną z najszybciej rosnących gałęzi gospodarki pod kątem eksportu, ze średnim wzrostem rzędu kilkunastu procent rocznie. Polska eksportuje obecnie więcej pieczywa niż wódki i ten stan będzie trwał, bo budują się nowe zakłady. Już teraz wartość netto eksportu polskiego pieczywa wynosi więcej niż krajowe zapotrzebowanie - mówi w rozmowie z Portalem Spożywczym Waldemar Topolski, dyrektor zarządzający Aryzta Polska.

Waldemar Topolski zauważa, że w krajach Europy Zachodniej, gdzie rynki są bardzo nasycone, udział pieczywa z odpieku w całym rynku pieczywa sięga już kilkadziesiąt procent.

- Średnim udziałem, do którego dążymy w Polsce będzie jedna czwarta rynku pieczywa do odpieku w całym rynku pieczywa. Dzisiaj jesteśmy mniej więcej na poziomie 15 procent. Wydaje mi się, że w 2019-2020 roku przekroczymy pułap 20 procent - dodaje.

Według dyrektora zarządzającego Aryzty innowacyjność w branży piekarniczej to wychodzenie naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów.

- 30 lat temu idąc do piekarni mieliśmy do wyboru chleb baltonowski, kajzerkę i bułkę poznańską. Nie było hot-dogów czy mini pizzy, bo takich rzeczy piekarnie po prostu nie robiły. Dziś konsumenci coraz rzadziej sięgają po zwykły chleb, a zaczęli jeść np. płatki śniadaniowe - dodaje.

Cały artykuł przeczytasz na stronie http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wia ... 36436.html

ODPOWIEDZ