Niewierny klient - jak go do siebie przywiązać?

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Niewierny klient - jak go do siebie przywiązać?

Post autor: admin » pt cze 23, 2017 3:05 pm

Z badań wynika, że większość klientów nie jest przywiązana do konkretnej marki, jednego sklepu czy produktu. Co zrobić, by zyskać jego lojalność? Jak przywiązać klienta do marki w dobie gigantycznej konkurencji? Są na to sposoby.

Po co walczyć o lojalność klienta?
Wydaje się, że dla firm nie ma znaczenia, czy sprzedają swoje towary lub usługi sta­łym klientom, czy nowym. Ważne, by w per­spektywie określonego czasu generowały od­powiednie zyski. W rzeczywistości sytuacja wygląda inaczej. Przypadkowi, jednorazowi klienci stanowią grupę, o której nic nie wie­my. Nie znamy ich i nie mamy sposobu na to, by poznać ich potrzeby, gusta czy oczekiwa­nia. A bez tych informacji nie jesteśmy w sta­nie optymalnie dopasowywać się do wyma­gań rynku.
Przypadkowe osoby są też nieprzewidywal­ne. Nie jesteśmy w stanie zgadnąć, ilu klien­tów odwiedzi nas w danym tygodniu, mie­siącu czy roku. Jakiego rodzaju towarów będą poszukiwać, kiedy przyjdą. Tymczasem możliwość określenia tych danych, choćby w pewnym przybliżeniu, jest niezbędna, by planować i realizować nasze biznesowe pla­ny. Jeśli nie znamy klientów i ich potrzeb, nie wiemy, jakie towary zamówić w hurtowni, czym wypełnić półki, a nawet jak dużej ob­sady będziemy potrzebować do obsługi i na jaką nas stać.

Potrzebną wiedzę daje nam grupa lojalnych, regularnie korzystających z naszych usług klientów. Co więcej, zadowoleni i przywią­zani do naszej marki czy sklepu konsumen­ci stanowią jego najlepszą reklamę.
Zdobywanie nowych klientów nie może więc odbywać się kosztem „starych”. To właśnie o nich należy dbać w pierwszej ko­lejności, robić wszystko, by nie odeszli do konkurencji. Informacja, że firma z łatwoś­cią przyciąga nowych klientów, ale nie po­trafi ich utrzymać, to znak, że coś robimy źle i koniecznie należy to zmienić.

Pełną treść artykułu przeczytasz na stronie http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/N ... -3948.html

ODPOWIEDZ