Zakaz handlu: radomscy radni zmieniają zdanie

Jak z nimi walczyć ? Jak zmniejszyć ich udziały w rynku? Co powodują?
admin
Site Admin
Kontakt:

Zakaz handlu: radomscy radni zmieniają zdanie

Post autor: admin » śr sie 18, 2004 5:21 pm

Czy w Radomiu będzie jednak można handlować w niedziele i święta bez ograniczeń? Radni SLD chcą reasumpcji głosowania w tej sprawie. Zmieniają także zdanie niektórzy z dawnych zwolenników zakazu.

Uchwałę ograniczającą handel w niedziele i święta tylko do godzin 11-14 radomska rada miasta przyjęła na początku lipca. Ograniczenia dotyczą wszystkich placówek handlu detalicznego z wyjątkiem aptek i stacji paliw. Za było 16 radnych rządzącej centrolewicowej koalicji, czterech przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu.

Wczoraj radni SLD, którzy od początku byli przeciwni uchwale ograniczającej handel, zapowiedzieli, że już 30 sierpnia wystąpią o jej reasumpcję. - Odebrałem wiele sygnałów, że uchwała jest źle odbierana. Docierają do mnie i pracownicy supermarketów niepewni o swój los i zarobki oraz właściciele małych sklepów. Tylko niewielki odsetek jest zadowolonych - mówi Bohdan Karaś, szef klubu SLD.

Wątpliwości mają też dawni orędownicy uchwały. - Jest demokracja i każdy powinien robić to, co uważa za stosowne. Co komu przeszkadza otwarta kwiaciarnia czy cukiernia? - twierdzi dziś radny koalicji rządzącej Stefan Fundowicz, który głosował za zakazem. - Podniosłem rękę "za" i to była moja nieprzemyślana decyzja, którą podjąłem chyba w chwili emocji - przyznaje radny niezależny Czesław Kot.

Adam Włodarczyk z lokalnego lewicowego ugrupowania Rozsądni Radomianie: - Wcześniej wstrzymałem się od głosu, a teraz, po licznych rozmowach także z właścicielami sklepów na mojej ulicy będę przeciwko tej uchwale. Stała się ona kiepską reklamą Radomia w całym kraju. Dajmy ludziom prawo wyboru.

źródło: Gazeta Wyborcza

ODPOWIEDZ