Biedronka sprzedawała chleb jak za dawnych lat

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Biedronka sprzedawała chleb jak za dawnych lat

Post autor: admin » pn lis 06, 2017 8:47 am

Biedronka sprzedawała chleb „jak za dawnych lat” i miała z tego powodu poważne kłopoty.

Biedronka w swojej bogatej ofercie spożywczo-świeżakowej posiada między innymi pieczywo. Nic zatem dziwnego, że jedna z kampanii reklamowych sklepu zachwalała, że w Biedronce kupimy chlebek „jak za dawnych lat”. Nie każdemu się jednak taka reklama podobała.

Do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga w sprawie spotów dyskontu. Kwestionowana reklama dotyczyła tradycyjnego chleba, prosto z pieca opalanego drewnem, dzięki czemu miał on dłużej zachowywać świeżość. Zdaniem skarżących (niewykluczone, że piekarzy, którzy poczuli się zagrożeni przez konkurencję) takie postawienie sprawy wprowadzało konsumentów w błąd, choćby z tego powodu, że Biedronka wcale nie posiadała własnych piekarni, nie miała też mieszalników do ciasta, które – zdaniem skarżącego – są wręcz warunkiem koniecznym do mówienia o piekarni.

Chleb z Biedronki – „jak za dawnych lat” czy nie?

Skarżący podnosili, że chleb z Biedronki to tak na dobrą sprawę „chleb z mrożonki”. Pierwsza ze skarg brzmiała:

Wypiek pieczywa w takich dyskontach jak: Lidl, Biedronka czy Kaufland odbywa się na zasadzie odpieku półproduktu głęboko mrożonego. Kartony z gotowym półproduktem spoczywają w mroźni w temperaturze grubo ponad dziesiątej kreski na minusie, po czym pracownik wrzuca ten półprodukt do pieca. Nie sądzę, aby tak duża sieć dyskontów dokonała restrukturyzacji swoich piekarni, chociażby wyposażając je w piece opalane drewnem- to fikcja.

Autor drugiej ze skarg na moment zapomniał chyba, że nie jest w internecie. Napisał mniej więcej to samo, ale słowami rodem z komentarzy na Onecie:

„Dlaczego w reklamie nie ma mowy o tym że pieczywo z Biedronki to mrożony syf !!!!! a na pewno połowa społeczeństwa myśli że je świeżo robione i wypiekane pieczywo na zakwasie jak pokazali w reklamie. Przecież nawet jak sie kupuje to na pieczywie nie ma żadnego składu ani jak długo leżało zamrożone.”

W rezultacie Komisja Etyki Reklamy stanęła przed trudnym zadaniem stwierdzenia czy Biedronka przekroczyła zasady wynikające z kodeksu etyki reklamowej, w szczególności nadużywając zaufania swoich klientów.

Cały artykuł przeczytasz na stronie https://bezprawnik.pl/biedronka-chleb-j ... wnych-lat/

Barka800
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 16, 2017 4:22 pm
Kontakt:

Post autor: Barka800 » czw lis 30, 2017 11:07 am

Moim zdaniem w biedronce nadal można trafić na dobry chleb, tylko oczywiście nie mówię o chlebach krojonych.
Zapraszam do mojej kawiarni :)

ODPOWIEDZ