Inwestycje w OZE w sektorze piekarniczo-cukierniczym

konsumenci, oczekiwania, sugestie, uwagi, opinie, ankiety
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Inwestycje w OZE w sektorze piekarniczo-cukierniczym

Post autor: admin » pt mar 09, 2018 11:59 am

Zgodnie z założeniami pakietu klimatyczno-energetycznego 3x20 państwa UE powinny stopniowo zwiększać udział energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych (OZE), tak aby w 2020 r. wyniósł on 20% (dla Polski 15%). To wymusza na polskim rządzie konieczność stworzenia korzystnych warunków inwestowania w odnawialne moce wytwórcze.

Obecnie MŚP wydaje się sektorem, w którym energetyka odnawialna rozwija się najdynamiczniej. Wzrost produkcji energii z OZE wynika przede wszystkim z rachunku ekonomicznego – małym i średnim przedsiębiorcom po prostu się to opłaca.

Najpopularniejszymi odnawialnymi źródłami energii, w które chcą inwestować mali i średni przedsiębiorcy, są instalacje oparte o konwersję energii słonecznej na energię elektryczną (panele fotowoltaiczne) czy na ciepło (kolektory słoneczne). Z czego wynika zainteresowanie tymi sposobami pozyskania czystej energii? Odpowiedź jest bardzo prosta. Energia słoneczna jest ogólnodostępna, a jej konwersja nie powoduje powstawania żadnych odpadów, jak ma to miejsce np. podczas produkcji energii z paliw stałych (konieczność utylizacji popiołów) oraz, co jest jej ogromną wartością dodaną, charakteryzuje się całkowitym brakiem emisji zanieczyszczeń i hałasów, przez co nie jest uciążliwa dla najbliższego otoczenia.

Niska uciążliwość dla najbliższego otoczenia, przy potencjalnych oszczędnościach budżetu związanych z ograniczonym zakupem energii, a także wygoda w użytkowaniu dla potencjalnego inwestora są jednymi z najważniejszych czynników determinujących wybór instalacji solarnej jako źródła wspomagającego pracę, głównego źródła energii.

Pełną treść artykułu przeczytasz na stronie: http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/I ... -4241.html

ODPOWIEDZ