Wyjątkowa Gala, wyjątkowi Rzemieślnicy

Informacje o imprezach branżowych
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Wyjątkowa Gala, wyjątkowi Rzemieślnicy

Post autor: admin » sob maja 12, 2018 10:27 am

21 kwietnia br. do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zjechali rzemieśl­nicy i przedsiębiorcy z całego Śląska. Powód? Jubileuszowa, XXV Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębior­czości w Katowicach.

Przyznano również tytuł Rze­mieślnika Roku. Wśród laureatów nie mogło zabraknąć przedstawi­cieli branży piekarskiej i cukierniczej.

Od 25 lat Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczo­ści w Katowicach wyróżnia ludzi, którzy pracując uczciwie i rzetelnie, podnosząc kwalifikacje własne oraz pracowników, mają ogromny wkład w rozwój Śląska, a tym samym w rozwój silnej gospodarki w Polsce. Ten wkład docenił premier Mate­usz Morawiecki, który wystosował na tę okazję list odczytany podczas Gali przez Andżelikę Możdżanowską, pełnomocni­ka rządu ds. małych i średnich przedsię­biorstw. Rolę rodzinnych firm w polskiej gospodarce podkreślił w wystąpieniu prof. Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej w Katowicach. – To, co wydarzyło się w pol­skim rzemiośle przez ostanie 25 lat, to już historia. Minęła cała epoka, a rzemiosło cały czas funkcjonuje, mimo że zmieniło się właściwie wszystko. I klient, i rynek (...). Cieszymy się, że najmniej zmieniają się przedsiębiorstwa rodzinne, które są bardzo ważnym elementem rynku – mówił gospodarz gali prof. Jan Klimek, zwracając się do licznie zebranych śląskich przedsię­biorców, przedstawicieli rządu oraz lokal­nych władz.

Pełną treść artykułu przeczytasz na stronie: http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/W ... -4424.html

ODPOWIEDZ