Podwyżki cen pieczywa

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Podwyżki cen pieczywa

Post autor: admin » śr wrz 26, 2018 11:00 am

Cena średnia chleba w Polsce to dziś 3,44 zł. Jeszcze rok temu zwykły krojony bochenek wart był mniej niż 3 zł. W wielu miejscach ceny dobijają już do 4 zł. Niektóre sieci tańsze pieczywo określają po prostu promocyjnym. - I końca tej podwyżki nie widać - przyznaje Stanisław Butka, prezes Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP.

Niektóre piekarnie we wrześniu poinformowały swoich kontrahentów, że następne dostawy będą droższe. W sklepach lada chwila pojawią się nowe cenniki. Inni piekarze w ogóle rezygnują z tego biznesu. Myślą o założeniu kawiarni z bułkami, a nie dostarczaniu pieczywa.

- Do comiesięcznej faktury dostałem malutką karteczkę z informacją, że lada chwila piekarnia podnosi ceny. Różnica? 25 procent więcej w ciągu zaledwie miesiąca - mówi nam Krzysztof, właściciel sklepu. - Obdzwoniłem wszystkich dostawców. I każdy podnosi ceny. Niektórzy zmieniają je nawet co tydzień, inni wstrzymują się i co jakiś czas skokowo to robią. Chleb stał się drogi i widzą to już klienci - dodaje w rozmowie z Money.pl

Pełną treść artykułu przeczytasz na stronie: http://ppic.pl/podwyzki-cen-pieczywa1.html

ODPOWIEDZ