Rewanż PiS na PO za chlebowe kaczory

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Kontakt:

Rewanż PiS na PO za chlebowe kaczory

Post autor: admin » pn lut 05, 2007 6:14 pm

Kazimierz Czekaj - radny wojewódzki PO, który zasłynął w ubiegłym roku z wypieczenia chlebów w kształcie kaczorów - został zdymisjonowany z funkcji przewodniczącego Rady Produktów Regionalnych. Taką decyzję podjął marszałek małopolski Marek Nawara z PiS.

Radny Kazimierz Czekaj, z zawodu piekarz, jest gorącym zwolennikiem promocji produktów regionalnych. Zainicjował starania o przyznanie krakowskiemu obwarzankowi certyfikatu Unii Europejskiej, wspiera władze Łącka w walce o legalizację śliwowicy, negocjuje z tanimi liniami lotniczymi możliwość sprzedaży na pokładach samolotów polskich specjałów. Nic dziwnego, że w sierpniu ubiegłego roku ówczesny marszałek województwa Janusz Sepioł (PO) mianował Kazimierza Czekaja przewodniczącym Małopolskiej Rady Produktów Regionalnych.

- Ucieszyłem się, bo produkty regionalne to moja pasja. Dzięki temu stanowisku mogłem lepiej służyć Małopolsce - mówi Kazimierz Czekaj.

Tuż po nominacji radny zasłynął w całej Polsce z wypieczenia bochnów chleba w kształcie kaczorów, które zaprezentował na Małopolskim Festiwalu Smaku. Czekaj nie ukrywał, że te jego wypieki miały kontekst polityczny...

Inicjatywa radnego spotkała się ze sporym zainteresowaniem mediów. Nie spodobała się za to Zbysławowi Owczarskiemu z PiS (wtedy wicemarszałkowi, a dzisiaj członkowi zarządu województwa). Owczarski uważał, że Platforma Obywatelska wykorzystuje publiczne stanowisko do kampanii przeciwko PiS. Zapowiedział też, że będzie starał się odwołać Kazimierza Czekaja z funkcji przewodniczącego Małopolskiej Rady Produktów Regionalnych.

- No i teraz ta zapowiedź się spełniła. Dostałem pismo informujące o odwołaniu mnie z funkcji przewodniczącego rady przez nowe władze województwa, w którym po wyborach PiS zyskał większość - mówi Kazimierz Czekaj. - Wygląda mi to na rewanż za chlebowe kaczory.

Decyzję o zmianie przewodniczącego rady podjął marszałek Marek Nawara z PiS-u. - Rada Produktów Regionalnych działa przy marszałku małopolskim, który zatwierdza jej skład. W styczniu marszałek Marek Nawara zdecydował, że funkcję przewodniczącego rady będzie pełnił członek zarządu województwa, który w swych kompetencjach ma sprawy związane z rolnictwem. Kazimierz Czekaj, dotychczasowy przewodniczący, pozostaje członkiem rady - informuje Marta Kijak-Bloch, kierownik biura prasowego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Nowym przewodniczącym Rady Produktów Regionalnych został Wojciech Kozak, członek zarządu z ramienia PSL. Przewodniczący Kozak od "Gazety" dowiedział się, że stanowisko objął kosztem zdymisjonowanego Kazimierza Czekaja.

- Przed nominacją pozostali członkowie zarządu z PiS wyjaśnili mi, że to stanowisko jest nie obsadzone i wiąże się z moimi kompetencjami - twierdzi Wojciech Kozak. - Szanuję zaangażowanie Kazimierza Czekaja w promocję produktów regionalnych. Dobrze, że nadal będzie członkiem rady. Nie zamierzam w żaden sposób go dyskryminować. Wierzę, że będzie nam się dobrze współpracowało.

źródło: Gazeta Wyborcza

durnowaty

????

Post autor: durnowaty » wt lut 06, 2007 6:49 am

nie to jakiś chyba żart!
Ale 1 kwietnia dopiero za 2 miesiące...

Zamość

Kaziu CZEKAMY

Post autor: Zamość » wt lut 06, 2007 6:53 am

Kaziu
rób swoje ,a jak Ci będą dalej dokuczać przyjmij od nas piekarzy zamojskich tytuł NADPIEKARZA X RP
ŁYPIKOWIE gorąco pozdrawiają...
Wpadłbyś na ROZTOCZE...

Tadek

Kaziu,Kaziu, trzymaj się....

Post autor: Tadek » wt lut 06, 2007 10:13 am

Kaziu trzymaj się,nie daj się dziubać tym kaczorom. Oni mają patologiczny system zarządzania, polegający na usuwaniu lepiej przygotowanych ludzi, a bierze się to z braku ich kompetencji, zawiści i zemsty.... :lol:

Wojciech

Nie daj się

Post autor: Wojciech » wt lut 06, 2007 12:00 pm

Kaziu,
Kaczory dzisiaj są, jutro ich nie bedzie a Ty będziesz trwał. Wypnij sie na nich. Niech sobie poharcują ,niech inni zobacza jakie z nich fujary bo dużo gadają mało realizują a najchętniej to psują. Jesteś od nich lepszy. Powod :lol: :lol: zenia :lol:

Gość

Post autor: Gość » śr lut 07, 2007 12:28 am

Paranoja do kwadratu.
"Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" a kaczory wszedzie weszą spisek.
Małe złośliwe ludziki...

PZZ PIOTRKÓW

jesteśmy z naszym PIEKARZEM IV.RP!

Post autor: PZZ PIOTRKÓW » śr lut 07, 2007 1:08 pm

JESTEŚMY Z TOBĄ PANIE KAZIMIERZU!
PZZ PIOTRKÓW
POZDRAWIAMY i więcej maili KAZIMIERZ WIĘCEJ!

aj,aj

Panie piekarzu,przepraszam PROKURATORZE-Piekarzu

Post autor: aj,aj » czw lut 08, 2007 9:20 am

KAZIMIERZ
a ja myslałem ,że odwołali ,bo powołaja za DORNA!
Przecie jesteś najlepszym prawnikiem wśród piekarzy lub jak kto woli Najlepszym PIEKARZEM wśród PRAWNIKÓW
SERDECZNOŚCI KAZIMIERZ
RYSIEK P

adaś

cześć

Post autor: adaś » pt lut 09, 2007 7:52 am

Kaziu,kaziu ,,,kaziu zakochaj się...
Juz dzis życzenia imieninowe dla Ciebie ...4 marca tuż,tuż i wiosna nachodzi ... więc Kaziu! SŁUCHAM?... KOCHAMY CIĘ

Gość

Post autor: Gość » sob lut 17, 2007 10:01 am

Na forum piekarskim uprawia Pan własną politykę.
Proszę przyjąc do wiadomości,że są piekarze którzy myślą inaczej niż Pan a
jednak swoją misję pieczenia "chleba naszego powszedniego" spełniają
doskonale.

Pozdrawiam serdecznie

ODPOWIEDZ