"Playboy" promuje Kraków

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Kontakt:

"Playboy" promuje Kraków

Post autor: admin » pt lut 23, 2007 11:22 am

W najnowszym numerze (w kioskach już w piątek) zamieści przygotowany przez troje krakowian materiał, w którym przewijają się podwawelskie wątki. Zdjęciom towarzyszyć będą opowiadania przygotowane przez Antoninę Turnau i Michała Rusinka, który ma w "Playboyu" stałą rubrykę z limerykami, a równocześnie jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

- Początkowo planowaliśmy opublikować materiał dopiero w kwietniu - przyznaje Marcin Meller, redaktor naczelny miesięcznika. - Po zamieszaniu, jakie wywołał artykuł w "Gazecie Wyborczej" o tym, że radny Kazimierz Czekaj chwali się kolegom, iż niektóre nasze zdjęcia zostały zrobione w jego piekarni, zdecydowaliśmy się przyspieszyć publikację.

Wspomniane zamieszanie dało się też nieco we znaki autorowi zdjęć. - Choć żadnych listów z pogróżkami nie dostałem, do LPR-u raczej mnie już nie przyjmą - wzdycha z żalem Łukasz Sakiewicz. Na jego zdjęciach oprócz piekarni zobaczymy też inne krakowskie miejsca: Galerię Starmach czy klub Caryca. Wszystkie ukazują scenki związane z zajęciami, jakie wykonuje się nocą. - Ponieważ potrzebowaliśmy miejsca suchego i ciepłego, taksówkarza robiliśmy w salonie Forda przy ul. Powstańców Śląskich - wspomina fotograf. - Dyrekcja podeszła do pomysłu entuzjastycznie. Zdjęcia robiliśmy w godzinach otwarcia salonu, więc klienci mieli dosyć nietypowe widowisko. Tym bardziej że na tylnym siedzeniu samochodu siedziała panna młoda uciekająca z wesela z księdzem.

Zdjęciom towarzyszyć będą opowiadania przygotowane przez Michała Rusinka i Antoninę Turnau. Podobnie jak fotografii jest ich pięć. Nie są one jednak ściśle związane z ilustracjami. - Meller był na promocji naszej książki "Prowincjonalne zagadki kryminalne" i zamówił u nas opowiadania, bo spodobało mu się, jak piszemy. A przynajmniej tak twierdzi - z akademicką precyzją uściśla Rusinek. - Ponieważ nagle zdecydował się przyspieszyć publikację, nie udało nam się przed napisaniem obejrzeć wszystkich zdjęć. Zdaliśmy się więc na własną wyobraźnię. Wszystkie opowiadania są jednak związane z zawodami, jakie wykonuje się nocą. Poza tym każde nawiązuje do innego ludzkiego zmysłu - zdradza.

Rusinek: Mam nadzieję, że w razie czego Meller mnie wykupi

Przedsięwzięcie wymagało od Rusinka nie lada odwagi, tym bardziej że od stycznia ma też w "Playboyu" stałą rubrykę z limerykami. Ponieważ równocześnie jest wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, trochę się obawia, że w końcu dosięgnie go gniew srogich studentek walczących z golizną. - Nie wiem, co to będzie, aż drżę z przestrachu! - przyznaje łamiącym się głosem. - Na przybranie pseudonimu jest już chyba jednak za późno. Mam tylko nadzieję, że jak sprawa trafi do senatu, to Meller mnie wykupi.

Na koniec trzeba zaznaczyć, że przygotowany przez krakowskich artystów materiał - jak na rozbierany charakter "Playboya" - niestety jest mało pikantny. Panie na zdjęciach nie są rozebrane do rosołu, a i opowiadania są całkiem przyzwoite. Pole do odważniejszej promocji miasta magazyn zostawił krakowskim urzędnikom.

źródło: Gazeta Wyborcza

admin
Site Admin
Kontakt:

"Playboy" w piekarni

Post autor: admin » pt lut 23, 2007 11:51 am

źródło: "Playboy" marzec 2007
<div align="center"><table border="0"><tr align="center">
<td>Obrazek</td>
<td>Obrazek</td></tr>
<tr align="center"><td>Obrazek</td>
<td>Obrazek</td></tr></table></div>

staszów

kaziu zaproś...

Post autor: staszów » ndz lut 25, 2007 9:34 am

Kaziu
zaproś nas do tak PIĘKNEJ PIEKARNI!
pozdrowienia ze Staszowa
Zygmunt /kolega ze studiów!/

czytelnik

Świetne

Post autor: czytelnik » pn lut 26, 2007 9:34 pm

SUPER ZDJĘCIA!

no,no

oj,oj

Post autor: no,no » pt mar 02, 2007 3:28 pm

OJ,OJ!
a moherowe berety kupują Kaziu u CIEBIE PIECZYWO?
serwusik JanuszK

manuela

prośba

Post autor: manuela » ndz mar 04, 2007 2:00 pm

mam piękną bieliznę
może zaproszenie na kolejną sesję?
manuela

czytelnik

kaziu dajesz jaja

Post autor: czytelnik » pn mar 05, 2007 11:29 am

A kaczory kiedy wypiekasz!
Henryk czytelnik GW

w-wa

????????????????

Post autor: w-wa » wt mar 06, 2007 1:35 pm

!!!!!!!!!!!!!!!!!!
oj Krakusy!

stasiu

ładne kobitki

Post autor: stasiu » sob mar 31, 2007 9:12 am

Ładne Kobitki,ciepłe bułeczki...Czego TY Kaziu chcesz więcej...'nasza" Milka czeka!
Stasiu N.
Rowy
ps.Wpadnij tak jak 2 lata temu !Oj zmieniło się Sam będziesz zdumiony jak i to dzięki Tobie również!

uczeń

a można na praktykę?

Post autor: uczeń » pt kwie 06, 2007 6:44 am

Mam pytanie
a można zgłosić sie na PRAKTYKĘ?

ODPOWIEDZ