Bronią autora chlebowych kaczorów

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Bronią autora chlebowych kaczorów

Post autor: admin » śr lut 28, 2007 5:16 pm

Izba Gospodarcza Dorzecza Raby protestuje przeciwko odwołaniu Kazimierza Czekaja (PO) z funkcji przewodniczącego Rady do spraw Produktów Regionalnych województwa małopolskiego. Czekaj stracił stanowisko, bo naraził się PiS-owi wypieczeniem chlebów w kształcie kaczorów.

W liście wystosowanym do marszałka małopolskiego przedsiębiorcy zauważają, że "Kazimierz Czekaj jest prekursorem tworzenia małopolskiej listy produktów tradycyjnych. (...) Osobiście wspierał nas w podobnych projektach na naszym terenie. (...) Uważamy, że jego dotychczasowa praca jako przewodniczącego Rady ds. Produktów Regionalnych dawała nadzieje na intensywny rozwój naszego regionu".

W styczniu marszałek Marek Nawara - na wniosek PiS - odwołał Czekaja z tej funkcji. Ten piekarz i radny wojewódzki PO w ostatnie wakacje zasłynął w całej Polsce dzięki wypieczeniu bochnów w kształcie kaczorów, które zaprezentował na Małopolskim Festiwalu Smaku. Inicjatywa radnego spotkała się ze sporym zainteresowaniem mediów. Nie spodobała się za to Zbysławowi Owczarskiemu z PiS (wtedy wicemarszałkowi, a dzisiaj członkowi zarządu województwa). Owczarski uważał, że polityk PO wykorzystuje publiczne stanowisko do kampanii przeciwko PiS. Nie krył też, że będzie się starał odwołać Kazimierza Czekaja z funkcji przewodniczącego Rady do spraw Produktów Regionalnych.

- No i ta zapowiedź się spełniła. Wygląda mi to na rewanż za chlebowe kaczory - nie kryje Kazimierz Czekaj. - Ale nie zamierzam rezygnować z pracy na rzecz produktów regionalnych. Właśnie przygotowuję festiwal bajgli i obwarzanków na Kazimierzu.

źródło: Gazeta Wyborcza

ODPOWIEDZ