Międzynarodowe Targi Chleba Jawor zapraszają

Media, prasa, wydarzenia, newsy
admin
Site Admin
Posty: 865
Rejestracja: pn mar 29, 2004 2:05 pm
Kontakt:

Międzynarodowe Targi Chleba Jawor zapraszają

Post autor: admin » czw lip 19, 2007 2:55 pm

<center>Obrazek</center>

Szanowni Piekarze i Cukiernicy


Międzynarodowe Targi Chleba Jawor zapraszają


Tradycje piekarnictwa polskiego sięgają 1260 roku, kiedy to został utworzony pierwszy Cech Piekarzy. Od 1997 roku w Jaworze organizowane są <b>Międzynarodowe Targi Chleba</b> tworząc w mieście klimat wielkiego święta chleba i folkloru. Jest to niezwykłe wydarzenie o charakterze gospodarczym i kulturalnym.

Przez trzy dni w ostatni weekend <b>sierpnia od 24 do 26</b> można podziwiać kunszt najlepszych piekarzy i cukierników, smakować wyjątkowe wyroby i zapoznać się z tradycją procesu powstawania chleba i jego pieczenia. Liczne prezentacje i spektakle odwołujące się do tradycji ludowych i chrześcijańskich różnych narodów uwypuklają rolę chleba, jako energii życia i powszechnego pożywienia społeczeństw. Wydarzeniu temu towarzyszą targi maszyn i urządzeń piekarniczych, surowców i dodatków piekarniczych. Targi to okazja do poznania nowych kierunków w rozwoju branży piekarniczej, nowych technologii, nowych zasad funkcjonowania, zdobywania środków na rozwój swoich firm.

Konkurs o tytuł <b>"Piekarz Rok" </b>pod patronatem Ministra Rolnictwa jest najważniejszy w branży . Konkurs <b>,,Bezpieczna Piekarnia" </b>to promocja postępu i bezpieczeństwa pracy w piekarniach a puchary w nim funduje Główny Inspektor Pracy. Konkurs <b>,,Produkt Targowy" </b>to wyróżnienie ,,Bułką Targową" najlepszych produktów targowych. <b> </b> <b>,, Europejskie Dni</b> <b>Chleba"</b> gromadzą mistrzów piekarstwa z Niemiec, Francji, Czech, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Rosji którzy prezentują tradycje wypieku chleba swoich krajów.

W ramach Targów Chleba odbywają się także imprezy kulturalno &#8211; rozrywkowe między innymi w<b>y</b>bory Miss MTCH i <b>Otwarte Mistrzostwa Polski Piekarzy</b> w <b>Strzelectwie Sportowym.</b>


Zapraszamy do udziału w konkursach , jako wystawca , sponsor , bądź fundator nagród w licznych konkursach. Regulaminy konkursów , ankiety i karty zgłoszeń dla wystawców do pobrania z naszej strony .
Prezes Stowarzyszenia MTCH
Jacek Krajewski
<b>Stowarzyszenie Międzynarodowe Targi Chleba </b>
ul. Staszica 13 59-400 Jawor
tel./fax +48 076 87110 39
e-mail: targi_chleba_jawor@poczta.onet.pl
www.targi-chleba.prv.pl

ODPOWIEDZ